Aktualności

 

Pokaż aktualności z roku:

KURS PODSTAWOWY DLA INSTRUKTORÓW WTZ

11.10.2017

 

Uprzejmie informujemy, że kurs podstawowy dla instruktorów terapii zajęciowej odbędzie się w dniach od 23.10.2017r. do 28.10.2017r. Osoby, które chciałyby skorzystać ze szkolenia w tym terminie informujemy, że nabór jest nadal otwarty.

 

Miejsce szkolenia to Gospodarstwo Agroturystyczno – Pomocnicze oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica znajdujące się w Mielnicy Dużej 33 i 33a, na terenie gminy Skulsk (kierunek Konin – Bydgoszcz). Do miejsca szkolenia można dojechać busem, który będzie oczekiwał na Państwa w poniedziałek 23.10.2017r. od godz. 11:00 do 12:00 na dworcu PKP w Koninie (parking przed dworcem PKP –  beżowy bus marki RENAULT do przewozu osób niepełnosprawnych). O chęci skorzystania z transportu prosimy poinformować telefonicznie (tel. kom. 669555711).

Kurs rozpocznie się o godz. 12:30. Dokładny program szkolenia otrzymacie Państwo na miejscu. Z uwagi na planowane zajęcia praktyczne prosimy o zabranie ze sobą stroju sportowego.

 

Opłatę za kurs (850,00 zł.) należy uiścić, wpłacając na konto Fundacji Mielnica BZ WBK Oddział w Koninie nr: 18109011990000000019002855 lub gotówką na miejscu. Zakwaterowanie i wyżywienie mieszczą się w cenie kursu. Tych spośród Państwa, którzy zdecydują się zapłacić przelewem prosimy o zabranie ze sobą kopi dokonanego przelewu (opłata za kurs).

 

Szczegółowych informacji udzielamy pod numerem tel. 63 2685511 lub tel. kom. 669555711.

 

ABILIMPIADA JUŻ ZA NAMI!!!

27.09.2017

 

W tegorocznych zawodach wzięło udział 200 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami Razem reprezentowali 44 drużyny z terenu Polski m.in.: z Koszalina, Gryfic, Jeleniej Góry, Stoczka Łukowskiego, Piły, Kielc i Brodnicy.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy mieli możliwość wykazania się w 16 różnorodnych konkurencjach indywidualnych m.in.: malarstwo, ozdabianie techniką decoupage, malowanie na szkle, kartki okolicznościowe, bukieciarstwo, haft, ceramika, umiejętności informatyczne.

W drugim dniu imprezy uczestnicy rywalizowali w konkurencjach drużynowych. Najlepszą drużyną w konkurencji maskotka Abilimpiady został Warsztat Terapii Zajęciowej z Krosna Odrzańskiego, w konkurencji strój eko – pokaz mody został Warsztat Terapii Zajęciowej z Nieborzyna, natomiast w konkurencji moje miasto została drużyna z Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wilczyna.

 

ABILIMPIADA KONIN 2017

18.09.2017

 

XXI Ogólnopolska Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka – ABILIMPIADA, Konin 22-24 września 2017, która odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 15 im. Polskich Olimpijczyków  w Koninie ul. Turkusowa 1A.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

 

Zaproszenie do Komitetu Honorowego naszej imprezy przyjęli m.in.: Sekretarz Stanu -  Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Konina oraz Starosta Powiatu Konińskiego, natomiast patronat medialny przyjęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu.

Celem Abilimpiady jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności osób niepełnosprawnych, współzawodnictwo, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna.

 

Uczestnicy Abilimpiady 2017 mają możliwość udziału w 16 konkurencjach indywidualnych oraz 3 konkurencjach drużynowych.

 

ABILIMPIADA KONIN 2017

28.07.2017

 

Szanowni Państwo,

 

chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w XXI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka - ABILIMPIADA, Konin 22-24 września 2017r.

 

Pomysłodawcą i Twórcą ABILIMPIADY był Śp. Doktor Piotr Janaszek, założyciel fundacji. Dla uczczenia pamięci tego wspaniałego Człowieka Abilimpiada w 1999 roku otrzymała Jego imię.

Głównym celem Abilimpiady jest integracja społeczna poprzez promocję umiejętności  zawodowych osób niepełnosprawnych oraz rozwijanie umiejętności zawodowych i społecznych w atmosferze współzawodnictwa i pokazanie społeczeństwu, jakże często, ukrytych talentów osób niepełnosprawnych.

 

Uczestnicy Abilimpiady przyjeżdżają z całej Polski. Są to reprezentanci m.in.: warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej oraz osoby indywidualne.

 

TURNUS REHABILITACYJNY PODOPIECZNYCH WTZ

28.07.2017

 

W dniach 02-08 lipca 2017r. Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Koninie zorganizował turnus rehabilitacyjny w Przyjezierzu dla podopiecznych warsztatu.

 

Pogoda na wyjeździe płatała nam figle, mimo wszystko bawiliśmy się świetnie. Każdy dzień wypełniony był różnymi atrakcjami tj.: gry i zabawy, malowanie koszulek, grill z kiełbaskami, piesze wędrówki po lesie, spacery brzegiem jeziora, kilkukilometrowe wyprawy rowerowe, plażowanie, pływanie rowerkiem wodnym po jeziorze, dyskoteki.

 

Codziennie podopieczni korzystali z rehabilitacji, mogli zrelaksować się na fotelu masującym, podczas masażu suchego oraz na siłowni. Wszyscy podopieczni z utęsknieniem czekają na kolejny wyjazd. 

 

WYCIECZKA DO WESTERNLANDU

28.07.2017

 

Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej Fundacji Mielnica w Koninie wraz z opiekunami w dniu 12.06.2017r. z okazji Dnia Dziecka odwiedzili Westernland największą Wioskę Indiańską w Józefowie k/ Chocza.

Podopieczni mogli podziwiać oryginalne stroje Indian, Tipi (domy Indian), totemy,  mogli zapoznać się z historią piktograficzną na skórach, narzędziami codziennego użytku oraz zwiedzić obozowisko traperów i poszukiwaczy złota z wozami pionierów.

 

WCZESNA WIELOSPECJALISTYCZNA REHABILITACJA DZIECI

27.07.2017

 

01 czerwca 2017r. Fundacja Mielnica rozpoczęła realizację zadania publicznego „Wczesna Wielospecjalistyczna Rehabilitacja Dzieci”.

 

W ramach tego projektu rehabilitacją zostało objęte 9-cioro dzieci z różnymi deficytami neurologicznymi. Warunkiem zakwalifikowania dziecka był brak orzeczenia o niepełnosprawności oraz  miejsce zamieszkania na terenie powiatów Konin, Słupca, Turek, Koło (oprócz miasta Konin).

 

Po badaniu lekarskim  przeprowadzonym przez  specjalistę neonatologii i neurologii dziecięcej, dla każdego dziecka fizjoterapeuci opracowali indywidualny program rehabilitacji. Usprawnianie przebiega wg metody neurofizjologicznej NTD Bobath.

 

Każde dziecko ma możliwość specjalistycznego usprawniania  jeden raz w tygodniu.

 

CENTRUM WCZESNEJ REHABILITACJI DZIECI I MŁODZIEŻY

27.07.2017

 

W dniu 01 czerwca 2017 roku Fundacja Mielnica powołała Centrum Wczesnej Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, uzupełniając swoje działania o  brakujące ogniwo, jakim jest wczesność rehabilitacji.

Dzięki temu, osoba niepełnosprawna, od urodzenia aż do dorosłości uzyska w Fundacji Mielnica pełną pomoc leczniczą, psychologiczną, logopedyczną, techniczną, szkoleniową, edukacyjną, prawną i społeczną.

 

CELE

  • szybką diagnozę dziecka  zagrożonego niepełnosprawnością
  • wczesne  leczenie i usprawnianie ruchowe dzieci
  • specjalistyczną i wielodyscyplinarną opiekę nad dzieckiem niepełnosprawnym
  • ciągłe i kompleksowe leczenie oraz usprawnianie ruchowe dzieci młodzieży z chorobami neurologicznymi i wadami genetycznymi
  • zaangażowanie wielu środowisk i koordynacja ich działań we wczesnym wykrywaniu niepełnosprawności u dzieci

 

PIKNIK INTEGRACYJNY PIŁKA NA PLAŻY

07.07.2017

 

8 czerwca w Mielnicy Dużej nad Gopłem po raz kolejny spotkali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, by w trakcie zorganizowanego przez Fundację Mielnica Pikniku Integracyjnego pt.:Piłka na plaży” poczuć ducha sportowej rywalizacji, rozgrywając mecze piłki siatkowej plażowej i uczestnicząc w konkursach sprawnościowych.

W turnieju piłki siatkowej wzięło udział osiem drużyn z: Warsztatów Terapii Zajęciowej w Paprotni, Kole, Koninie, Nieborzynie, Wilczynie, Mielnicy Dużej, Środowiskowych Domów Samopomocy w Ślesinie i Koninie. Gościnnie w pikniku uczestniczyli wychowankowie OREW w Zygmuntowie.

Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Nieborzyna, którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce przypadło drużynie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mielnicy Dużej, a trzecie z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wilczynie. Wszystkim drużynom gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności sportowych i prawdziwie sportowej rywalizacji!

 

 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

22.06.2017

 

W siedzibie WTZ Fundacji Mielnica w Koninie w dniu 20 czerwca br. został rozstrzygnięty I etap konkursu Projektu Urbanistycznego pt. „Europejskie Centrum Rehabilitacji i Rekreacji im. Doktora Piotra Janaszka Fundacji Mielnica w Mielnicy Dużej”.

 

Pomysłodawcą konkursu i nawiązania współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej był Pan Roman Pilch, który jest wykładowcą tej uczelni.

Dziękujemy Panu mgr inż. arch. Romanowi Pilch, Pracownia Projektowa - Roman Pilch, który wsparł naszą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Początkiem roku we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Poznańskiej, został ogłoszony I etap konkursu dla studentów dotyczący Projektu Urbanistycznego budowy naszego ośrodka nad jeziorem Gopło w Mielnicy Dużej gm. Skulsk. Podczas pierwszego spotkania Studenci mieli możliwość zapoznania się z planowanym miejscem budowy oraz topografią terenu.

 

Do konkursu przystąpiło dziewięć projektów przedstawionych przez studentów II roku Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, Zakład Urbanistyki i Planowania Przestrzennego pod kierunkiem dr inż. arch. Krzysztofa Borowskiego, prof. nadzw.

Komisja Konkursowa w składzie Zarząd oraz pracownicy fundacji dokonała wyboru trzech projektów, które zostały nagrodzone oraz jeden projekt wyróżniono. Jednogłośnie najlepszym projektem wybrano prezentację Pani Ilony Kmieciak oraz Marty Flak, który zajął I miejsce.

 

 Copyright © 2012 Fundacja Mielnica. All rights reserved.

Design by fcagency.pl