ZnakUniiEuropejskiejLogo 04otwiera się w nowym oknie

PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Szanowni Państwo!
Zarząd Fundacji Mielnica uprzejmie informuje, że od 2017 roku miejscem organizacji turnusów rehabilitacyjnych jest Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, ul. Świerkowa 13/1 gmina Jeziora Wielkie województwo Kujawsko-Pomorskie.
http://www.zazprzyjezierze.pl
Ośrodek posiada bazę noclegową, siłownię, salę do ćwiczeń, sprzęt turystyczny, stołówkę w pełni przystosowaną dla osób poruszających się na wózkach.
Ośrodek posiada wpis do rejestru ośrodków, w którym mogą odbywać się turnusy rehabilitacyjne.
 
Serdecznie zapraszamy!!!
Szczegółowe informacje pod nr tel. 63 244-22-55, 242-88-90.

 

Wpis do rejestru osrodkow.pdf

 

Terminy turnusów rehabilitacyjnych:

 

w trakcie aktualizacji

 

 

Turnusy rehabilitacyjne na przestrzeni lat

 

Turnusy rehabilitacyjne, których pomysłodawcą i twórcą był Doktor Piotr Janaszek, organizowane są od ponad 30 lat. Pierwsze odbywały się w Słupcy i Giewartowie, a w 1981 roku letnią bazą rehabilitacyjną stała się Mielnica nad Gopłem, w której mieściła się szkoła podstawowa.

Doktor Piotr pracując jeszcze jako student w Klinice Ortopedii i Rehabilitacji Prof. Wiktora Degi zrozumiał, jak ważne w życiu niepełnosprawnych pacjentów Profesora były piosenki harcerskie, gry i zabawy. Obozy w Mielnicy także oparte zostały na metodyce harcerskiej: mundurki, apele, sprawności, namioty i oczywiście Doktor z gitarą! Kochał swoich pacjentów i każdego traktował jak własne dziecko. Poświęcał im cały swój czas i serce. Od najmłodszych lat do Mielnicy zabierał swoje córki - Zuzannę i Olgę. Tylko w ten sposób mógł pogodzić obowiązki ojcowskie i chęć przekazania miłości do ludzi swoim dzieciom, z pasją, jaką była działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i walka o ich prawa.

Doktor Janaszek utworzył w Koninie Wojewódzki Oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem (TWK), co ułatwiło Mu organizowanie pierwszych obozów. Na początku była tylko stara szkoła i piaszczysta droga na plażę, przez którą nadludzkim wysiłkiem pchane były wózki inwalidzkie, aby każdy mógł podziwiać piękno Gopła. Z roku na rok postępowały prace zmierzające do unowocześnienia bazy w Mielnicy, pomagały duże zakłady pracy, wojsko, osoby prywatne i władze gminy Skulsk. Zaprzyjaźniona organizacja z Holandii zajęła się kuchnią i stołówką. Zaczęto pisać o Ośrodku: ''wyspa szczęścia'', ''ich kawałek świata'', ''raj''..

W 1988 roku Doktor Piotr Janaszek zarejestrował Fundację Mielnica. Od tego czasu o Ośrodek dbały dwie organizacje: TWK i Fundacja. Akcja letnia organizowana była wspólnie, a dowodem na skuteczność tej współpracy i na niesamowitą atmosferę, która panowała w Mielnicy byli uczestnicy, którzy każdego lata tu wracali. Opiekowała się nimi fachowa kadra lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna i wychowawcza, wspierana przez studentów terapii zajęciowej i rehabilitacji oraz wolontariuszy, również z zagranicy. Do pomostu na plaży często przybijali żeglarze i zabierali naszych podopiecznych na krótkie rejsy.

Podczas turnusów rehabilitacyjnych (w latach 1981 – 2006) w Mielnicy nad Gopłem każdego lata wypoczywało około 250 osób niepełnosprawnych z kraju i zagranicy.

Niestety w 2006 roku Towarzystwo Walki z Kalectwem O/Konin podjęło decyzję o rezygnacji z organizacji turnusów rehabilitacyjnych. Aktualnie w Mielnicy mieści się Gminny Ośrodek Kultury prowadzony przez gm. Skulsk.

Od 2011 roku do 2014 roku Fundacja Mielnica organizowała turnusy rehabilitacyjne w Zespole Wspierania Rodziny "Szansa" w Kosewie gm. Ostrowite.

Od 2015 roku do 2017 roku miejscem organizacji turnusów rehabilitacyjnych był Ośrodek KLARA - Wąsosze 73A, 62-561 Ślesin.

0d 2017 roku miejscem organizacji turnusów rehabilitacyjnych jest Zakład Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu, ul. Świerkowa 13/1 gmina Jeziora Wielkie województwo Kujawsko-Pomorskie.

 

 

Informacja wprowadzona przez: Marek Bartosik Fundacja Mielnica

 

247
248
250
251
252
253
254
255
256
257
258
259
260
261
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14